Gradski muzej Županja

Pozdrav iz Županje

Radionica pod nazivom Pozdrav iz Županje održana je u ponedjeljak, 20. svibnja, u prostorijama muzeja po četvrti puta. Polaznici radionice kroz stare razglednice, kao vrijedno likovno-dokumentarnu građu, proučavali su vizure grada, ulica i trgova i na taj način upoznavali svoj grad i njegov urbanistički razvoj kroz zadnjih stotinjak godina. Uspoređivale su se slike grada danas i razglednice nekada. Cilj radionice bio je polaznicima približiti umjetnost fotografije i razviti dodatnu ljubav i ponos prema gradu u kojem žive. Također, djeca su naučila da skupljanjem razglednica čuvaju svoj kulturno-povijesni identitet mjesta.
Razglednica kao kulturno, povijesno i tradicijsko nasljeđe uvelike je zaboravljen način komunikacije među ljudima, a ovom radionicom smo ju pokušali izvući iz zaborava.