Šokačko sijelo budi zajedništvo, ljubav prema tradiciji, plemenitost

Završena je najznačajnija manifestacija županjskog kraja

U proteklih 11 dana Županjci su, 52. godinu zaredom, pokazali s kolikom ljubavlju, pažnjom i poštovanjem njeguju tradiciju, kulturu i običaje svojih predaka, koje brižno čuvaju i prenose s koljena na koljeno. Pokazali su veliko srce i široku slavonsku dušu. Sinoć je završeno 52. Šokačko sijelo koje je, složni su svi oni koji su od 23. veljače do 5. ožujka posjetili Županju, trebalo doživjeti, njegovu atmosferu i ljepotu osjetiti. Na tisuće sudionika i posjetitelja potvrdilo je slogan ovogodišnje manifestacije “Oj Županjo, uvik si mi mila” i pokazalo da ondje rado dolaze sa svih strana Hrvatske i inozemstva. To je grad bogate kulture i tradicije, kolijevka nogometa i tenisa u Republici Hrvatskoj, grad kulena, rakije, gizdavih konja, tambure, šećera, kombajna, poznatih glumaca i glazbenika, grad poznat po svojoj gostoljubivosti i manifestacijama. A Šokačko sijelo je njegova najbolja promocija. Županjci su i ove godine pokazali sve ono najbolje i najljepše s čime se diče i ponose, bogatstvo običaja i narodnog stvaralaštva, raskoš i blještavilo narodne nošnje i iznova potvrdili da su istinski čuvari hrvatske tradicijske kulture.

Izvor: Marija Lešić Omerović, Glas Slavonije